UYKU TESTİ

Polisomnografi

Uyku Testi yani tıbbi adı ile polisomnografi testi hastanın uyku sırasında yaşadığı horlama, uykuda nefes durması, apne sayısı ve şiddeti ek olarak huzursuz bacak sendromu şikayetlerinin tespiti ve değerlendirilmesi için uygulanan bir testtir.

Bu test ile yukarıda saydığımız şikayetlere sahip hastaların uyku testi sırasında beyin aktiviteleri, solunum faaliyetleri, göz hareketleri, kas hareketleri, kandaki oksijen miktarı gece boyunca kayıt altına alınır.

Uyku Testi öncesi test yapılacak hasta teste alınacağı gün içerisinde herhangi bir sakinleştirici veya rahatlatıcı ilaç kullanmamalı gün içerisinde uyumamalı ve test öncesi duş alması sağlıklı bir uyku testi yapılabilmesi için çok önemlidir.

Uyku Testi hastane ortamında yapılabildiği gibi tercih eden hastalarımız evlerinde de taşınabilir polisomnografi cihazları ile de bu testi yaptırabilmektedir.

Testi yapılan hastalarımızın sonuçları anlaşmalı kurumlarımız bünyesinde yer alan konusunda uzman KBB hekimlerince incelenip onaylanıyor ve sonuçları size ulaştırılıyor.