EEG TESTİ

EEG çekimi

EEG Testi hastaların beyinsel aktivitelerinin izlenmesi ölçülmesi ve değerlendirilmesi için yapılan ve hastanın başına takılan elektrotlardan gelen sinyallerin Elektroensefalografi cihazına kaydedilmesi şeklinde yapılan bir testtir.

EEG Testi epilepsi, algı bozuklukları, santral sinir sistemi hastalıkları, bunama, dikkat dağınıklığı ile birlikte bazı psikiyatrik hastalıkların teşhis ve tanılamasında kullanılır.

Hastanın şikayetine göre doktor tarafından istenilen EEG Testi, Rutin EEG, Uykuda Aktiviteli EEG, Tüm Gece EEG ve Bebek EEG şeklinde değişmektedir.

EEG Testi öncesinde hastanın tok karnına herhangi bir yatıştırıcı ilaç kullanmamış olması ve elektrotların iletkenliği için vücut test öncesi duş alınmış olması önemlidir.

Ayrıca klasik hastane ortamında çekilen uykuda EEG Testi için hastanın bir gece önce uyumamış olması gerekir.

Uykusuz kalmak istemeyen hastane stresi yaşayan hastaneye gidemeyecek durumdaki hastalarımız için Uyum Sağlık olarak uzman teknisyenlerimizle tüm yaş gruplarına Evde EEG Testi ve Evde Bebek EEG hizmeti vermektedir.

Bir telefonla istediğiniz gün ve saat uzman teknisyenlerimiz kapınıza kadar gelip doğal ortamınızda ve uykunuzda EEG Testinizi gerçekleştirir ve sonuçları uzman doktorlarca raporlatarak size ulaştırır.